WP Wydarzenie specjalne Partner wydania
WP Wydarzenie specjalne Partner wydania logo La Mania

Nowe oblicze mody biznesowej. Power suit na luzie

Partner wydania logo La Mania
Formalna garderoba damska do tej pory kojarzyła się przede wszystkim z klasycznymi zestawami z marynarką, ołówkową spódnicą lub spodniami z kantem i czółenkami na obcasie. Nowoczesne podejście do mody wiąże się jednak z reinterpretacją tradycyjnie rozumianej elegancji. Do typowo biurowych zestawów wkrada się odrobina nonszalancji i luzu, a kroje blisko ciała są zastępowane przez zapewniające swobodę fasony typu oversize. Takie podejście do biznesowej mody można zaobserwować w nowej kolekcji marki La Mania.

Pandemia i praca zdalna zmieniły nasze zwyczaje na wielu płaszczyznach. Nie pozostały bez wpływu również na modę. Żarty o wideokonferencjach, w czasie których rozmówcy mają na sobie marynarki i spodnie dresowe dla wielu osób przestały być tylko anegdotami. Miksowanie stylów nikogo nie dziwi, a wygoda stała się jeszcze bardziej istotna. Odzieżowe kolekcje – także te oficjalne – muszą to uwzględniać. Dlatego też marka La Mania proponuje nowe, odświeżone podejście do biurowej klasyki.

Źródło: materiały partnera

Oversize’owe fasony i kroje zaczerpnięte z męskiej szafy

Jedną z najważniejszych idei, na której opiera się damska moda biznesowa, jest power dressing. To koncepcja, zgodnie z którą stylizacja wpływa na kreowanie profesjonalnego wizerunku, podkreśla ambicje i kompetencje. Idea power dressing narodziła się na przełomie lat 70. i 80., kiedy kobiety zaczęły zajmować wysokie stanowiska. Profesjonalny wizerunek uwypuklały wtedy, sięgając po elementy znane z męskiej szafy: garnitury czy marynarki o mocno zarysowanych ramionach. Obecnie można zauważyć powrót do tej tendencji. Podyktowany jest jednak przede wszystkim... wygodą. W modzie jest bowiem to, co komfortowe i praktyczne.

Mocnym punktem nowej kolekcji La Manii są oversize’owe marynarki o nieco przeskalowanych fasonach. Pozostają eleganckie, a jednocześnie zapewniają swobodę ruchów w każdej sytuacji. Zwracają uwagę poszerzoną linią ramion – w końcu rozbudowane ramiona są postrzegane jako znamiona pewności siebie i siły! Doskonale wpisują się więc w ideę power dressing, ale w nowoczesnej, nonszalanckiej wersji.

Bardzo efektownie prezentuje się krótka oversize’owa marynarka. Pozostaje obszerna, ale dzięki temu, że kończy się na wysokości talii, ładnie podkreśla kobiecą sylwetkę. Świetnie komponuje się zwłaszcza z wciąż modnymi spodniami z wysokim stanem.

Obszerny krój zyskują nie tylko marynarki. W tym sezonie jednym z najważniejszych trendów są szerokie i długie nogawki spodni. Także modele eleganckie zostają poszerzone na wzór casualowych spodni typu wide leg. Luźna forma zostaje jednak przełamana kantem, charakterystycznym dla stroju formalnego.

Źródło: materiały partnera

Miksowanie stylów, czyli power suit po godzinach

Do stylizacji formalnych coraz częściej przenikają też elementy kojarzone z ubiorem codziennym. Nowoczesny styl biznesowy staje się luźniejszy i wygodniejszy nie tylko za sprawą swobodnych krojów. Niewygodne szpilki zostają zastąpione komfortowymi sneakersami (które fantastycznie pasują do damskich garniturów!), a taliowane koszule – delikatnymi topami. Oversize’owe fasony, stanowiące znak rozpoznawczy marki La Mania, świetnie sprawdzają się w takich zestawach, okazują się bowiem bardziej uniwersalne niż sztywne garsonki.

Luźne marynarki czy szerokie spodnie z kantem łatwo wykorzystać także w stylizacjach "po godzinach". W kilka chwil z biurowej profesjonalistki można bowiem zmienić się w modową it girl. Wystarczy zamienić spódnicę czy cygaretki na krótkie spodenki (bermudy lub kolarki) i zestawić je z oversize’ową marynarką, by stworzyć jedną z najmodniejszych stylizacji sezonu. Obszerne marynarki świetnie komponują się też z innymi streetwearowymi zestawami. Sprawdzą się jako alternatywa dla kardiganu czy jeansowej katany – zarzucone niedbale na lekką sukienkę czy wracający do łask crop top.